Innovation Skåne

Anders Nilsson

Kontaktinfo

Projektkoordinator

anders.nilsson@innovationskane.com

+46 706 74 20 02

Fler medarbetare

Joakim Nelson

VD

joakim.nelson@innovationskane.com

+46 703 193 385

Marianne Larsson

Chef Nya branscher och innovation

marianne.larsson@innovationskane.com

+46 708 158 715

Anders Östergren

Chef regionanställdas idéer

anders.ostergren@innovationskane.com

+46 705 469 479

Anna Wilkens

Kommunikationschef

anna.wilkens@innovationskane.com

+46 729 752 620

Johan Rosendahl

HR-chef

johan.rosendahl@innovationskane.com

+46 708 868 745

Jack Austern

Chef affärsrådgivning

jack.austern@innovationskane.com

+45 311 363 48

Bengt Stavenow

Chef Innovation management i hälso- och sjukvård

bengt.stavenow@innovationskane.com

+46 705 181 525

Björn Lagnevik

Innovationsledare

bjorn.lagnevik@innovationskane.com

+46 705 721 979

Carl Malm

Industry Alliance Manager

carl.malm@innovationskane.com

+46 734 163 895

Caroline Andrén

Procurement Manager

caroline.andren@innovationskane.com

+46 70 811 51 21

David Wensbo Posaric

Innovationsutvecklare, IP

david.wensbo@innovationskane.com

+46 707 494 919

Eva-Marie Johnsson

Ledningskoordinator

eva-marie.johnsson@innovationskane.com

+46 766 106 186

Daniel Sahlin

Projektledare

daniel.sahlin@skane.se

+46 725 951 594

Maria Edgren

Projektledare

maria.edgren@innovationskane.com

+46 707 130 518

Anna Johansson

Redovisningsekonom/Projektekonom

anna.johansson@innovationskane.com

+46 721 936 305

Erik Sundberg

Kommunikatör

erik.sundberg@innovationskane.com

+46 70 982 14 86

Fred Kjellson

Innovationsledare

fred.kjellson@innovationskane.com

+46 766 486 076

Lars Edström

Ekonomichef

lars.edstrom@innovationskane.com

+46 722 103 020

Harry Håkansson

Affärsrådgivare

harry.hakansson@innovationskane.com

Jonas Andersson

Affärsrådgivare, clean tech and mobile

jonas.andersson@innovationskane.com

+46 733 10 08 45

Ann-Sofie Frey

Affärsrådgivare Vårdentreprenörskap

ann-sofie.frey@innovationskane.com

+46 708 240 790

Jonas Möller

Innovationsrådgivare, Leg sjuksköterska

jonas.moller@innovationskane.com

+46 723 636 990

Jörgen Gustafsson, Ph.D.

Affärsrådgivare

jorgen.gustafsson@innovationskane.com

+46 730 24 24 59

Melina Katkic

Affärsrådgivare

melina.katkic@innovationskane.com

+46 707 317 450

Fredrik Malmberg

Innovationsledare

fredrik.malmberg@innovationskane.com

+46 73 587 7031

Erik Stenberg

Projektkoordinator, Materials Business Center

erik.stenberg@innovationskane.com

+46 706 20 20 84

Dorka Schattmann

Studentmedarbetare

dorka.schattmann@innovationskane.com

+46 703 79 06 58

Karolina Andersson, Ph.D.

Innovationsledare

karolina.andersson@innovationskane.com

+46 703 101 463

Lars Tilly, Ph.D.

Senior Technology Expert, Technology Director Materials Business Center

lars.tilly@innovationskane.com

+46 739 31 10 52

Malin Larsson

Projektekonom (föräldraledig tom 2019-08)

malin.larsson@innovationskane.com

+46 702 107 858

Margareta Wallentén

Projektledare

margareta.wallenten@innovationskane.com

+46 709 188 720

Maria Bjerstam

Innovationsledare

maria.bjerstam@innovationskane.com

+46 733 552 408

Markus Mårtensson

Projektledare

markus.martensson@innovationskane.com

+46 701 433 129

Matthew Raoufi

Affärsrådgivare

Matthew.Raoufi@innovationskane.com

+46 761 363 086

Olle Esser

Affärsrådgivare

olle.esser@innovationskane.com

+46 706 45 24 99

Sofia Gerward

Innovationsledare, MD, PhD

sofia.gerward@innovationskane.com

+46 706 151 680

Stefan Leufstedt

Affärsrådgivare

stefan.leufstedt@innovationskane.com

+46 709 191 995

Stefan Persson

Innovationsledare

stefan.persson@innovationskane.com

+46 762 057 638

Susanne Hertzberg

Projektassistent

susanne.hertzberg@innovationskane.com

+46 734 247 417

Thomas Torounidis

Affärsrådgivare

thomas.torounidis@innovationskane.com

Ulrika Björck

Innovationsrådgivare, Specialistfysioterapeut

ulrika.bjorck@innovationskane.com

+46 733 931 813

Anders Fransson

Affärsrådgivare

anders.fransson@innovationskane.com

Vår styrelse

Jag samtycker till att Innovation Skåne lagrar min e-postadress för att kunna skicka information jag valt att prenumerera på. Informationen kommer inte att användas i något annat syfte. Läs mer i Innovation Skånes integritetspolicy.